MEB'de Görevde Yükseltme Yönetmeliği Değişiyor

MEB'de Görevde Yükseltme Yönetmeliği Değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlendiği online toplantıda, görevde yükselme yönetmeliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün Youtube canlı yayınana konuk olan MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU  Görevde Yükselme Yönetmeliği’nin değiştirildiğini ve  Bakan Ziya SELÇUK tarafından imzalanarak resmi gazetede  yayımlanmak üzere gönderildiğini belirti.

Yayımlanacak Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Okul müdür yardımcılığından en üst bürokratik görevlere kadar tüm görevlerin yeniden liyakat ve kariyer ilkesi gözetilerek tanımlandığını ve bu vazifeleri üstlenmek için hangi şartlara haiz olmak gerektiğinin detaylı olarak yazıldığı belirtildi.

Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'nun bu açıklamaların doğrultusunda ilgili yönetmeliğin resmi gazetede yayınlanması bekleniyor.

 

Tüm kullanıcılar yaptıkları yorumlardan sorumlu olup, talep edilmesi halinde gerekli bilgileri adli ve idari makamlara sunulacaktır.

Bunlar da dikkatinizi çekebilir!