Milli Eğitim Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı zaman dilimini yanlış mı anladı?

Milli Eğitim Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı zaman dilimini yanlış mı anladı?

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı zaman dilimini yanlış mı anladı?

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı tarih ve saatle ilgili hata yaptı. Resmi yazıda, sokağa çıkma kısıtlatmasının 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 20:00'de başlayacağı belirtildi.

Resmi yazı İçin TIKLAYINIZ

Her hafta Cuma günü saat 18.00 ve 19.15'te yapılan e-sınavlara katılan adayların evlerine dönüşlerinin sağlanması için imzalı mühürlü belge verilmesini istedi. Cuma günü saat 18.00 ve 19.15'te yapılan e-sınavlara katılan sınav görevlilerinin, görevlendirme belgelerini de ikamet yerlerine dönünceye kadar saklamaları gerektiğini vurguladı.

İçişleri Bakanlığı Genelgesine göre sokağa çıkma kısıtlaması Cuma günü değil her hafta sonu Cumartesi saat 20:00 ila Pazar günü saat 10:00 ve Pazar günü saat 20:00 ile Pazartesi günü saat 05:00 arasında uygulanacaktır.

 

Bu durum Bakanlık yetkililerin gözünden kaçtığı düşünülmektedir.

Ali KARTAL

Tüm kullanıcılar yaptıkları yorumlardan sorumlu olup, talep edilmesi halinde gerekli bilgileri adli ve idari makamlara sunulacaktır.

Bunlar da dikkatinizi çekebilir!