Ücretli Öğretmenler ve Usta öğreticilerlin Ekders Ücreti Ödenecek

Ücretli Öğretmenler ve Usta öğreticilerlin Ekders Ücreti Ödenecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK, ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerle ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz.

Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz. #BirlikteBaşaracağız

Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk ise şu açıklamalarda bulundu:

Uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren ücretli öğretmenlere ödeme yapılacak. Uzaktan eğitimi sıradan bir iş ve işlem olarak planlıyoruz. Çin'den sonra uzaktan eğitim konusunda en başarılı ikinci ülkeyiz.

Annesi babası sormadan dersini yapan çocuklar eminim şimdi de bu titizlikle bu işi yürütüyorlardır. Bize gelen şu, 'Acaba siz televizyonda daha fazla ders yapamaz mısınız?' Bize ilk başta dediler ki, 'Neden 40 dakika yapmıyorsunuz?' Çünkü televizyon karşısında oturmak kolay değil. Anne babalar gözetimi asla bırakmamalı, çocukları çok sıkmamalı.

 

 

 

Tüm kullanıcılar yaptıkları yorumlardan sorumlu olup, talep edilmesi halinde gerekli bilgileri adli ve idari makamlara sunulacaktır.

Bunlar da dikkatinizi çekebilir!